6 nejzáhadnějších míst světa, která musíte navštívit! A nebo raději ne?

Pokud vás zajímají strašidelné příběhy, nevysvětlitelné události a strašidelná místa, pak jste na správné adrese! Svět je až po okraj naplněn pamětihodnostmi, které dodnes zůstávají záhadou… Milovníci záhad: stejně jako vy, i my se rádi oddáváme svým podivným a neobvyklým zájmům, a proto jsme vytvořili tento seznam tajemných míst, která rozhodně musíte navštívit!

1. Georgijské poradní kameny

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby celá naše civilizace a vše, co jsme se naučili, bylo zničeno? Vy možná ne, ale někdo tam venku ano. Georgijské poradní kameny jsou návodem, který vytvořil člověk pro lidi v postapokalyptickém světě.

Tato přikázání, která obsahují děsivá pravidla jako „Udržuj lidstvo pod 500 000 000 ve věčné rovnováze s přírodou“ a „Řiď reprodukci moudře – zlepšuj zdatnost a rozmanitost“, byla napsána v osmi jazycích. A přestože byste si mysleli, že přikázání jsou jasná a jednoduchá, konspirační teoretici se už léta snaží spekulovat o jiných důvodech existence Georgijských poradních kamenů.

Nevíme, kdo je tam umístil, proč to udělal ani proč si vybral právě tento soubor pokynů. Jsou to masivní desky uprostřed ničeho v Georgii a vytvořil je muž, který si říkal „Robert Christian“. Ale počkejte, zápletka houstne. Tento muž představoval celou anonymní skupinu, která plánovala vytvoření tohoto díla dvacet let! Věřili, že se lidská civilizace brzy zničí, a tak se rozhodli zanechat instrukce pro všechny, kdo na Zemi zůstali.

Je to příkaz ke snížení počtu lidské populace? Byly vytvořeny Luciferiánskou tajnou společností? Vytvořili je lidé, kteří volají po Novém světovém řádu? Jsou místem přistání mimozemských návštěvníků? Je to obří pomník Satana? Proč přikázání nařizují vyhlazení 90 % lidské populace? Jsou vytvořena pro ty, kteří přežili jadernou válku? To se nejspíš nikdy nedozvíme.

A mimochodem, než vás necháme přemýšlet o tom, proč vůbec ty obrovské kusy žuly existují, řekneme vám, že ať už je vytvořil kdokoli, byly astronomicky sladěny, což z Georgijských poradních kamenů dělá jedno z nejzáhadnějších míst na Zemi.

2. Velikonoční ostrov

Jste připraveni podívat se záhadě na zoubek? Nebo přesněji řečeno do očí? Na odlehlém Velikonočním ostrově daleko od pobřeží Chile stojí podél dlouhých malebných cest stovky a stovky kamenných hlav a torz. Jak se je jejich tvůrcům vůbec podařilo dopravit, zůstává záhadou (každá váží kolem 14 tun), a nikdo ani neví, proč tam byly umístěny.

Pokud se rádi vyhříváte na tropickém slunci na nádherné pláži a zíráte do prázdných očí na jednom z nejzáhadnějších míst na světě, nebojte se, to všechno tam můžete dělat. 

3. Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze budou vždy zdrojem úžasu a záhad, a proto jsou jedním z nejzáhadnějších míst na našem seznamu. Pyramidy jsou zahaleny otazníky už ode dne, kdy byly objeveny, a o jejich vnitřku existuje nepřeberné množství nevyřešených záhad.

Po celá staletí se lidé zajímali, zkoumali a studovali, jak byly pyramidy postaveny s tak omezeným množstvím materiálu a bez použití moderních technologií. Nezapomínejme, že pyramidy pocházejí z doby před 4 000 lety, takže jak mohlo být postaveno něco tak odolného, obrovského, silného a přesného, nás nutí přemýšlet trochu více do hloubky. Postavili to otroci? Postavili to mimozemšťané? Byli staří Egypťané stejně vyspělí jako my dnes, ale všechno bylo vyhlazeno? To nikdo neví.

Ale tím to nekončí. Přiblížíme vám ještě několik dalších záhad Gízy!

Panuje přesvědčení, že pyramidy v Gíze, konkrétně Velká pyramida v Gíze, byly postaveny jako hrobky pro vládce a bohaté obyvatele. Což by dávalo smysl. Až na to, že v pyramidách nebyly nalezeny absolutně žádné mumie, což tuto teorii zcela vylučuje.

Tajné, neprozkoumané místnosti jsou stále objevovány, a to i donedávna. Bohužel je není možno pořádně prozkoumat kvůli obavám z poškození. Takže tam prostě leží místnosti, o kterých nic nevíme.

Pyramidy byly postaveny doslova ve středu Země. Ať už pyramidy postavil kdokoli, dokonale zarovnal tři z nich s Orionovým pásem. Naprosto bez technologie. 

4. Sochy Tiki na ostrově Hiva-Oa

Dramatická příroda, exotická údolí a nádherné vody jsou jen některé z důvodů, proč byste měli navštívit Markézy: jedno z nejtajemnějších míst na Zemi. Tiki na ostrově Hiva-Oa jsou jednoduché, ale obrovské a naprosto matoucí.

Stojí na chrámu, který kdysi sloužil výhradně ke kanibalským slavnostem (jako by to nebylo dost děsivé), a jsou různě vysoké a velké. Návštěvníky okouzlují už stovky let, konkrétně proto, že rostou do výšky několika metrů.

5. Pařížské katakomby

Pokud chcete strávit čas v Paříži procházkou kolem více než 6 milionů mrtvol a lebek, pak pro vás máme ideální místo. Tato podzemní hrobka je plná lebek, uspořádaných do tisíců hromádek, a je dokonce považována za „turistickou atrakci“. To všechno zní docela bezpečně, že? Ale kdepak.

V roce 2009 byla uvnitř katakomb objevena videokamera, na které je vidět, jak neznámý muž náhle upustí kameru, vyděsí se něčeho neznámého a utíká do naprosté tmy.

6. Les Aokigahara 

Tento smrtící les je jedním z nejstrašidelnějších a nejzáhadnějších míst na světě. A ačkoli si možná myslíte, že téměř každý les má pověst strašidelného, tento ji posouvá na vyšší úroveň. Jakmile do něj vstoupíte, začnou vás bombardovat nápisy „Tvůj život je vzácný dar“ nebo „Mysli na svou rodinu“, a to kvůli množství sebevražd, které se v jeho hlubokých temných lesích odehrály. Ve skutečnosti je známý druhým nejvyšším počtem sebevražd na celém světě.

Podle legendy v lese straší buď duchové a démoni všech lidí, kteří zde zemřeli, nebo duchové a démoni, kteří přesvědčují každého, kdo les navštíví, aby si vzal život. Ročně je zde objeveno více než 50 těl a mrtvoly se prý v noci hýbou a křičí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš komentář, děkujemex