Co všechno se dá zažít na ostrově Rhodos?

Řecký ostrov Rhodos má své půvaby. Mezi důvody, proč jej navštívit o letošní dovolené jistě patří i zážitky, které lze zde získat. Vzhledem k tomu, co všechno tento řecký ostrov nabízí, se nudit opravdu nebudete.

Něco málo o ostrově Rhodos

Ostrov Rhodos patří Řecku. Stejně jako jeho jiné ostrovy – Kos, Zakynthos, Korfu… patří k velmi oblíbeným. Je to zelený ostrov, což je příslibem toho, že se na ostrově nemusíte pouze opalovat, nýbrž podniknout dlouhé túry do vnitrozemí. Ostrov Rhodos láká turisty na své přírodní bohatství, přátelskou atmosféru a různorodost. I přesto, že Řekové turismem žijí, jen málokdo zůstane chladným z toho, co všechno má na ostrově turista k dispozici – komfortní prostředí hotýlků a penzionů, blízké obchůdky a restaurace, udržované pláže a řadu atrakcí. Rhodos je široký něco přes 40 kilometrů a na výšku má něco přes 70 kilometrů, což vás může svést k tomu, prozkoumat jej na vlastní pěst. No klidně! Všude přítomné auto půjčovny vám v tomhle půjdou vstříc.

Zážitky na ostrově Rhodos

1. Jízda na oslíkovi

Kde jinde je oslíků tolik, jako v řecké vesničce Lindos? Právě tady se můžete svézt opravdu netradičním taxíkem – Lindos taxi – tak se zde oslíkům říká. A že jsou všude přítomní, o tom se na vlastní oči a někdy také čich přesvědčíte právě v úzkých uličkách jihovýchodní vesničky Lindos, která je zde na ostrově považována za jedno z nejteplejších míst. Právě tady vás osel může za cca 12 euro vyvézt až pod samotný vršek zdejší Akropole – starých hradeb, které zde v minulosti plnily obrannou funkci.

2. Plavba lodí

A v Lindosu ještě zůstaňme. Do této vesničky se zde můžete vydat i jinak než po svých nebo autem. Přivézt vás sem může loď, třeba formou výletu „Sea cruise Lindos”. Jedná se o celodenní výlet lodí z hlavního města Rhodos na severu ostrova až k jihovýchodní vesničce Lindos a k přístavu Stegna. Během plavby lodí si užijete boží pohled na pevninu a z moře trčící skály, nádherně modré moře, koupání v zátokách, kde vám loď na cca 20 minut zastaví a nakonec asi 3hodinovou zastávku ve vesničce Lindos. Samozřejmě výlety lodí se mohou lišit – na ostrově Rhodos jich je v nabídce spousta.

3. Divoká jízda místními ulicemi

Pokud jste až doteď měli za to, že patříte k temperamentnější části řidičů, zkuste se na věc podívat potom, co uvidíte dopravní situaci na Rhodosu. Už cesta autobusem z letiště do vašeho hotelu může být zážitkem, na který jen tak nezapomenete. Tedy alespoň za předpokladu, že vyfasujete řidiče, který si to zatáčky řeže hlava nehlava a do úzkých uliček vjíždí, jako by řídil o dost menší vozidlo. Ale opět je to případ od případu. Z vlastní zkušenosti náš zpáteční řidič už tolik nespěchal.

Adrenalin na cestách si však užijete i na řeckých silnicích. Místní Řekové si to na skútrech a motorkách pádí zcela bez helmy a značky, ty jakoby měly u cest úplně jiný úkol, než informovat řidiče o maximální dovolené rychlosti.

Tak když se rozhodnete půjčit si automobil nebo motocykl, tak opatrně. Dopravní situaci zde kromě svérázných řidičů komplikují i volně pobíhající kozy. A když se taková koza rozhodne vběhnout do cesty, jde opravdu o kejhák.

4. Různorodá turistika

Na ostrově Rhodosu se neobejdete bez plavek a pevných bot a nejlépe uděláte, když si během procházek ostrovem vezmete obojí dohromady. Ostrov je tak různorodý, že se v jednu chvíli můžete koupat v moři a v tu druhou můžete zdolávat kopcovitý terén, procházet se ve stínu olivovníků a borovic.

5. Střet s divokou zvěří

Jak už jsme psali výše, všude přítomné kozy dokážou dopravní situaci pořádně zkomplikovat. Jinak je ale radost se na ně podívat. O pohled na volně pasoucí se kozy nepřijdete, ani v případě, že nepatříte k milovníkům procházek. Zaručeně alespoň pár jich uvidíte cestou z letiště do vašeho hotelu. A nejen kozy, na ostrově uvidíte i ještěrky a obří sarančata. Schválně, jestli na obrázku níže najdete ještěrku 🙂

6. Vodní sporty všeho druhu

Ani milovníci vodních sportů zde nepřijdou zkrátka. Nabídka je opravdu široká. Liší se pláž od pláže.

7. Polibek dvou moří

A na závěr můžete být svědkem polibku dvou moří – egejského a středozemního. Na samém jihu ostrova Rhodos se nachází tak úzký výběžek, že je jakýmsi přírodním mostem mezi dvěma moři. Při přílivu se tato moře setkávají v takové blízkosti, že se jejich vlny vzájemně dotýkají. Opravdu krásná podívaná. Tak určitě na svých cestách nevynechejte Prasonisi.

Ostrov Rhodos si zamilujete, ať už se svou dovolenou rozhodnete strávit jakkoliv. Jeho přírodní scenérie, stejně jako životní styl místních vás bude nutit k tomu vzít do ruky fotoaparát a mačkat jeho spoušť až do úplného znecitlivění vašeho prstu… ne, jen žertujeme. Zas tak moc to s focením nepřehánějte. Raději si ostrov Rhodos užijte naživo. Opravdu to stojí za to!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš komentář, děkujemex