Island s bydlením v Reykjavíku: Kam se vydat?

Island: unikátní ostrov s přírodou, kterou nikde jinde nenajdete. Snad jen málo lidí netouží po poznání místa, kde se nehostinná krajina, kde rostou jen mechy, střídá s širokými pláněmi s pasoucími se islandskými koňmi. Je tam však také poměrně draho, tudíž člověk potřebuje stihnout vidět co nejvíce za krátký čas. Zde je několik nápadů, kam se podívat, abyste toho viděli co nejvíce, přestože budete mít ubytování jen v Reykjavíku. Budete k tomu však potřebovat také auto, které si ovšem můžete půjčit snad téměř kdekoli.

Reykjavík

Překrásné město, které má hodně co nabídnout. Velmi známou budovou je Hallgrímskirkja, velkolepý kostel v srdci Reykjavíku, který každý, kdo se sem vydá, musí vidět. V okolí je také převratné množství atrakcí, jako je třeba Perlan či falologické muzeum, které však nedoporučujeme navštěvovat s dětmi. Na Reykjavík je nejlepší vymezit si den či dva a vyznačit si například pár bodů, které chcete vidět, a zbytek si jen tak provandrovat. 

Blue lagoon

Geotermální lázně v blízkosti Keflavíku a tedy i letiště je dobré navštívit hned po příletu. Když se však nezadaří je v okolí mnoho dalších míst, které stojí za to vidět. Může to být například krásný černý kostel Hvalsneskirkja či popravní kameny Gallows cliffs. Nedoporučujeme si vymezovat pobyt v Blue lagoon jako celodenní výlet. Voda z blízké elektrárny přichází poměrně teplá a při dlouhém bytí v ní se Vám nebude dělat dobře. Uvnitř si také budete moci poslechnout poutavé povídání o historii Islandu a samotné Blue lagoon. A když budete mít vskutku štěstí, můžete spatřit pravého islandského elfa. 🙂

Þingvellir

Národní park s podivným názvem se pyšní možností si projít mezi Euroasijskou a Severoamerickou litosferickou deskou. Můžete zde také vidět krásný vodopád, ale i letní sídlo islandského premiéra. Příroda zde je okouzlující a procházku parkem si jistě velmi užijete. Tento výlet Vám může zabrat cca půl dne.

Strokkur

Strokkur je velký gejzír v geotermální oblasti. Ale nebojte, není tam sám! V těsné blízkosti se nacházejí další gejzíry různých velikostí. Pro nás bylo na celém výletu do této oblasti výšlap na blízký kopec a pohled na gejzíry shora. Nebylo to ale nic příliš náročného, zvládne to téměř každý.

Kerid

Poměrně známý kráter s jezírkem uprostřed, kam si můžete přímo dojít. Samotný kráter je překrásný, ale nesmí se vynechat cestička k dalším překrásným výhledům, kde se také ukryjete od většiny turistů, kteří tam jsou. V létě je tam překrásná a stále hezky přístupná cesta.

Reynisfjara beach

Chvílemi asi jedna z nejnebezpečnějších pláží Islandu. Když se na ni řítí velké vlny, není na ni vstup vůbec povolen. Když však máte štěstí, rozhodně se to vyplatí! Jedním z velmi typických klenotů Islandu jsou černé pláže. Zde naleznete nejen to, ale také čedičovou skálu, kde můžete vidět papuchalky ve svém přirozeném prostředí. Cesta sem je z Reykjavíku poměrně dlouhá, ale rozhodně se vyplatí!

Seljalandsfoss

Snad každý jede na Island také za vodopády. Ty jsou tady téměř všude, ale nás nejvíce ohromil právě Seljalandsfoss s jeho třemi dalšími brášky. Seljalandsfoss je z nich největší a doporučujeme si s sebou vzít pláštěnku i za slunečného počasí. Může se Vám tam totiž naskytnout překrásného pohledu zezadu vodopádu. Rozhodně se ale vyplatí zajít i dále. Další dva jsou sice jen takové menší, ale ten poslední je opravdový unikát. avšak ne vždy za ním bude cesta přístupna a ne pro každého je schůdná. Budete muset procházet potůčkem, který od něj vede, avšak uvnitř se Vám naskytne opravdu výjimečný pohled. A s cestou k němu je z toho vskutku krásný zážitek, přestože je tam hodně lidí na menším prostoru.

Hveradalir

Další zajímavá geotermální oblast, která se však opět liší od těch předchozích. Pod nohama vám prakticky bublá magma, je to tam velmi cítit sírou a spáleninami. Příliš turistů tam nenajdete a máte i díky tomu zajímavý pohled na jeden z unikátů Islandu. Člověk se téměř bojí, že na něj každou chvíli vyskočí čert z pekelných hlubin!

Není to vše!

Na Islandu je převratné množství nádherných přírodních úkazů, ale ne všechny lze zhlédnout a už vůbec ne obsáhnout do jednoho článku. Proto dále hledejte, sami objevujte a nepromarněte ten čas, který můžete využít na pohled na přírodu, kterou jinde nenajdete!

Už jste byli na Islandu? Jaké lokace můžete doporučit?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš komentář, děkujemex