Návštěva Francouzské riviéry

Tento rok jsem hned na začátku léta vyrazila s mojí sestrou na zájezd do oblasti Francouzské riviéry. Zájezd jsme našly na internetu a zaujal nás především proto, že nabízel návštěvu mnoha zajímavých míst s koupáním v moři a ještě za skvělou cenu. Zájezd trval 5 dní, po celou dobu jsme cestovali autobusem, což bylo trochu náročné, ale program byl velmi pestrý.

Naše první zastávka byla v Marseille, v nejvýznamnějším přístavu Francie. Jako mnoho větších měst v Evropě i v Marseille se nachází Obří kolo, které dotváří celkovou atmosféru přístavu. Hned vedle něj se každé ráno tvoří tradiční rybářské trhy, které jsme měly možnost navštívit. Město je krásné, ale právě část, ve které jsme celé dopoledne pobývaly, mi přišla i trochu špinavá, co se týče odpadků na zemi, pachu apod.

Turistickým vláčkem jsme se pak dostaly ke známé katedrále Notre Dame de la Garde. Už samotná jízda vláčkem byla velmi příjemným zážitkem a postupné stoupání nasvědčovalo tomu, že seshora budeme mít krásný výhled, což se také později ukázalo. Z katedrály se nám naskytl krásný pohled na celé městečko a stál opravdu za to.

Druhý den jsme se zastavili v malé vesničce mezi horami Moustiers-Sante-Marie. Vesničkou vede dlouhá cesta, která je lemována trhem s různými místními pochutinami, sýrem, vínem, ale také například levandulovými výrobky, obchůdky se suvenýry a starými malovanými domečky. My jsme neodolaly a koupily si tu naši „první“ levandulovou zmrzlinu, kterou jsme si vychutnaly v malé cukrárně, což jen doplnilo atmosféru, kterou tohle místo vyzařovalo.

Naším hlavním programem tento den však byl jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě, Grand Canyon du Verdon. Abyste si ho však jako turisté mohli prohlédnout, je nutné zapůjčit si šlapadlo či kánoi. My si půjčili šlapadlo, které stálo na hodinu 20 Euro. Popravdě jsme s tím měly docela problém, protože zrovna přijel velký zájezd turistů a všechny šlapadla si vzali. Po hodinovém čekání jsme však i my dostaly příležitost alespoň část kaňonu projet a byl to opravdu zážitek. Nejenže voda byla sladká, ale také průzračná a teplá, což jsme samozřejmě využily ke koupání.

Později jsme navštívily město Cannes, kde se každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Já osobně mám tohle místo spojené i s filmem Prázdniny pana Beana J

Město a pláže jsou lemovány palmami, což tomuto místu dává takový honosnější „look“, a hodně mi připomínalo LA.

Monako jsem navštívila již po druhé a myslím, že pohled na něj nikdy neomrzí. Pokud se chystáte do Francie, nezapomeňte tedy navštívit i tento její sousední stát, který vypada úžasné nejen na fotografiích.

Velkým překvapením pro mě byla Botanická zahrada v Monaku. Překvapila mě jak svojí velikostí, tak hlavně umístěním, neboť je vystavěná do strmých svahů a útesů, rozprostírajících se nad Monakem. Dostává se nám tu tak nádherného výhledu na celé Monacké knížectví. Zahrada je velmi krásná, udržovaná, a naleznete zde nespočetné množství exotický rostlin, kaktusů, palem atd. Stojí za návštěvu a foťáky určitě sebou!

Knížecí palác leží na skále, kde se znovu můžete pokochat dechberoucím pohledem na Monako. Uvnitř se nachází 13 místností, které jsou ponechány v původní podobě (formě?).  Na začátku prohlídky také dostanete vysílačku, kde po zvolení jazyka (angličtina, polština…) uslyšíte historii a zajímavosti o každé této místnosti, což je super, pokud dobře ovládáte nějaký z cizích jazyků. Já měla například problém, ale i tak návštěvu paláce doporučuju!

Monte Carlo je velmi krásnou a luxusní částí Monackého knížectví. Především tohle náměstí s kasínem si nesmíte nechat ujít! Pokud vám nevadí zainvestovat nějaké peníze do hazardu a chcete zkusit své štěstí ve hře, tak neváhejte a navštivte tohle kasíno. Pokud ne, tak mně úplně stačil příjezd drahých aut a samotný ruch, který se před ním odehrával. Každopádně bez obhlídky Monte Carla, není návštěva Monaka úplná.

Autor: Tereza Veselá

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš komentář, děkujemex