Starobylou vesničku Lindos si zamilujete

Na jihovýchodě řeckého ostrova Rhodos se jako vzácná perla třpytí starobylá vesnička Lindos, která si svou krásou získala pozornost řady turistů. Ti se zde neváhají vracet. Aby také ne, vždyť pohled na starobylou bílou vesničku, průzračně čistou vodu a bílou písčitou pláž se nikdy neomrzí.

Jak se do Lindosu dostat?

Takřka ani není možné, aby návštěvníkům ostrova Rhodos původní řecká vesnička Lindos nějak unikala či aby ji při svých toulkách ostrovem vynechali. Je totiž vyhlášená a upozorňuje na ni řada prospektů. Koneckonců dostat se tam můžete nejen po své trase, nýbrž i vyhlídkovou lodí. Právě z lodi máte neskutečný výhled na vesničku z moře. Naplno si můžete vychutnat přístav Lindosu a fotoaparáty se zde ani na chvíli nezastaví – vesnička Lindos je jako vystřižená z pohlednice.

Ovšem ne každý se na Lindos touží dostat vyhlídkovou lodí. I přesto, že je jízda lodí sama o sobě velkým zážitkem. Organizátoři takové vyhlídky se postarají o to, aby si turisté dosyta užili koupání v zátokách a aby viděli vše, co v daných místech za vidění stojí. Ale jak už jsme říkali, do Lindosu se dá dostat z celého ostrova. Najmout si můžete auto nebo motocykl. Dostat se zde můžete i autobusem.

Úzké uličky, nespočet obchůdků a všude přítomní oslíci

Když se vydáte do vesničky Lindos, musíte počítat s tím, že se v jejich uzoučkých uličkách budete mačkat s turisty, kteří měli stejný nápad jako vy. Proto se doporučuje vyrazit zde hodně brzy ráno. Už kvůli akropoli, která se tyčí nad městem a výstup na ni je docela náročný. V uličkách nebudete míjet pouze turisty, nýbrž i řadu oslíků a jejich majitelů a sem tam i nějaký ten skútr. Už kvůli oslíkům se doporučuje koukat nejen na zdejší krásy, nýbrž i pod nohy. Nicméně procházka vesničkou rozhodně stojí za to. Uvidíte zde původní architekturu – typické bílé řecké domečky. Potom, co ve zdejších obchodech nakoupíte suvenýry, doporučujeme zapadnout do nejbližší restaurace. Zde si odpočinete ve stínu a ochutnáte místní speciality. Pochutnat si zde však můžete i na běžné pizze, burgrech či zmrzlině. Všude v Lindosu panuje velmi přátelská atmosféra, koneckonců stejně tak i na celém ostrově Rhodos.

Lindos taxi na akropoli

Protože je Lindos vyhlášené nejvyššími teplotami, ne všem se bude chtít na zdejší akropoli šlapat pěšky. Využít lze nejkontroverznější taxi na světě – osla. Ten vás za 12 euro doveze až pod vršek akropole. Odtud už musíte jít pěšky. I přesto, že je výšlap na akropoli náročný, stojí za to. Zabere asi dvě hodiny času. A z toho důvodu je doporučován těm turistům, kteří se zde vydali po vlastní trase a na které v přístavu nečeká žádná okružní loď.

Starobylou vesničku Lindos si zamilujete. Ani potom, co zde strávíte celý den, nebudete přesvědčeni, že jste viděli úplně všechno, a proto se zde do budoucna jistě ještě vrátíte. Proto vesničce nebudete dávat sbohem, nýbrž nashledanou.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš komentář, děkujemex